شماره حساب بانک ملی: 0109742448009


طرح توسعه و خودکفایی مؤسسه خیریه یاران مهربان سبز

کار آفرینی اجتماعی نتیجه پیوند سرمایه های اجتماعی برای خلق سرمایه های مادر است و می توان با استفاده از قواعدی که در فرهنگ و آداب و رسوم دینی وجود دارد، سرمایه ی هنگفتی را از این طریق برای کمک به حل معضلات جامعه تولید کرد.

 توضیحات

کارآفرینی اجتماعی فرآیند دنبال کردن راه حل های خلاقانه برای حل مسائل اجتماعی است. برای کارآفرینان اجتماعی دغدغه های جامعه و کمک به افراد بسیار مهمتر از کسب سود و درآمد بالاست.
خیریه، دلسوزی و شفقت فرد خیر برای نوع بشر را تداعی می کند و با عباراتی مانند بخشش و کمک های بلاعوض به نیازمندان نمود پیدا می کند، در حالی که کارآفرینی اجتماعی، تداعی کننده چیزی بیش از نیت خیر دست اندکاران آن بوده و صرفاً به خاطر دلسوزی و شفقت نیست، بلکه کارآفرین اجتماعی خیّر، تمایل به تغییر اجتماعی دارد. معمولاً سازمان های خیریه، با تکیه بر کمک های مالی خیّرین به حیات خود ادامه می دهند، کمک هایی که به سادگی می تواند بر اثر تغییر جو اقتصادی یا تغییر تصمیمات خیرین با نوسانات شدید مواجه شود. در فعالیت های خیریه از کمک ها و هدایا برای تهیه غذا و رفع گرسنگی نیازمندان استفاده می شود، به این صورت که برنامه هایی تدوین می شود تا به نیازمندان آموزش دهد چگونه خودشان مایحتاج خویش را به دست آورند و در بلند مدت از خودشان محافظت کنند.
کار آفرینی اجتماعی نتیجه پیوند سرمایه های اجتماعی برای خلق سرمایه های مادر است و می توان با استفاده از قواعدی که در فرهنگ و آداب و رسوم دینی وجود دارد، سرمایه ی هنگفتی را از این طریق برای کمک به حل معضلات جامعه تولید کرد.
یکی از مراکز مناسب جهت ایجاد و شکل دهی فرآیند کارآفرینی اجتماعی، سازمان های مردم نهاد هستند که با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی و شبکه های اجتماعی و طراحی اپلیکیشن ها و نرم افزارهای سهل الوصول می توانند به توسعه ی کارآفرینی اجتماعی از طریق ایجاد ارتباط بین خیّرین، افراد نیازمند و سازمان ها و نهادهای متولی، بپردازند.
 اهداف و ویژگی های برگزاری طرح توسعه و خودکفایی

 • ایجاد کسب و کار و فرصت های شغلی جهت افراد کم درآمد و بی بضاعت که تحت پوشش هیچ ارگان، سازمان مردم نهاد و یا خیریه ای نیستند.
 • سهیم نمودن افراد بیشتر در کار خیر با هر سطح درآمد (مشارکت مردم در انجام امور خیر با هر سطح درآمد)
 • تشکیل اتاق فکر با افراد شرکت کننده و انجام اقدامات خلاقانه به منظور بهتر هزینه نمودن و افزایش مبالغ جمع آوری شده در راستای انجام پروژه ها و برنامه های عام المنفعه ی بزرگ موسسه مانند ایجاد کارگاه های تولیدی و خدماتی، ساخت درمانگاه های پزشکی و دندانپزشکی جهت درمان افراد تحت پوشش و بی بضاعت
 • ایجاد شرکت های تعاونی و فروشگاه ها و در نتیجه ایجاد اشتغال برای افراد 
 •  ایجاد همدلی و همدردی هر چه بیشتر میان افراد جامعه
 • در نظر گرفتن تسهیلات ویژه جهت افراد شرکت کننده در این طرح
 •  ایجاد همدلی و همدردی هر چه بیشتر میان افراد جامعه
 • کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از فقر
 • ایجاد انگیزه و تقویت حس مسئولیت پذیری میان افراد
 •  یاری رساندن به همنوعان
 • فسخ قرارداد طرفین در صورت فعال نبودن عضو شرکت کننده با گذشت 2 ماه از فعالیت 
  شرایط ثبت نام در این طرح

حامی طرح توسعه و خودکفایی موسسه هستم

در صورتیکه عضو این طرح هستید می توانید از طریق لینک مقابل اقدام به کمک آنلاین نمایید.